O eshopu 

Provozovatel Eshopu: Elena Vattesová, Vělopolí 73, PSČ: 73959, IČ: 64642178
Bankovní spojení: 276542054/0300 (ČSOB), IBAN: CZ21 0300 0000 0002 7654 2054, BIC: CEKOCZPP

Obchodní podmínky 

Aktuální obchodní podmínky zde

Recepty a informace pro vás

Na našich stránkách budeme průběžně zveřejňovat i recepty na výrobu některých našich produktů a rady našich babiček ohledně bylinek. Věříme, že i tímto způsobem napomůžeme k tomu, aby se lidé vraceli zpět k přírodním produktům, které jsou mnohem šetrnější k lidskému tělu, ale i k přírodě. 

Výroba dekorativních přírodních výrobků

Naše výrobky jsou přírodní dekorační výrobky, které nemají potřebné formální hodnocení dle Nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 1223/209 o kosmetických přípravcích (podmínka uvedení kosmetického výrobku na trh). Vyrábíme je však s láskou a úctou k přírodě. Všechny ingredience, které používáme, splňují požadavky pro český trh a základ (bylinky) si sbíráme sami. Postupy, které používáme, jsou maximálně šetrné k přírodě. Používaní bylinek je ošetřeno legislativní stránkou Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2004/24/ES ze dne 31. března 2004, kterou se mění směrnice 2001/83/ES o kodexu Společenství týkajícím se humánních léčivých přípravků, pokud jde o tradiční rostlinné léčivé přípravky. Z toho vyplývá, že nesmíme uvádět účinky jednotlivých bylin, protože jejich účinek není "ověřen". Proto u výrobků uvádíme účinky jednotlivých bylin a jejich kombinací tak, jak je popisovali a ověřovali dlouhé generace naši předkové.

My naše výrobky používáme běžně na vnější použití a jsme s nimi velmi spokojeni. Naše zkušenosti s nimi popisujeme u jednotlivých výrobků. Jelikož ale zákony této země stěžují výrobu a prodej domácích přírodních ekologických výrobků, naše výrobky jsou dekorativní.

Jakékoliv jiné využití než pro dekorativní účely je plně na zodpovědnosti kupujícího.

Slovíčko od Eli

Již od dětství doslova miluji přírodu a vše s ní spojené. Velmi tomu jistě pomohla má rodina pocházející z Vysočiny, kde jsem trávila všechny své prázdniny. Tam jsem se seznamovala s přírodou, s jejími dary, získávala k ní úctu a porozumění. Vnímala jsem, jakou moc v sobě skrývá a jak nám může být nápomocná. Stačilo jen naslouchat. Postupně jsem se učila o bylinkách. Překvapovala mě jejich síla. Začala jsem sušit kontryhel, který tak pomáhá na bolestivou menstruaci, nebo meduňku na žaludeční nevolnost, či třezalku na uklidnění a další a další. Pokračovala jsem s mastičkami a olejíčky. A protože pomáhaly i mým známým, rozhodla jsem se nabídnout i vám, kteří právě hledáte a uvědomujete si jejich léčebné účinky. Jsem zastánce přírodní medicíny východu, která hledá a léčí příčinu nemoci. Další, čím se zabývám je poradenství. Snažím se porozumět zdravotnímu problému a ukázat cestu k uzdravení. Masážní terapii se věnuji již více než 15let.

Elena Macurová Vattesová
info@odeli.cz

Vysočina1